Prefabrik Ev Nedir? Modelleri Nelerdir?

Prefabrik Ev Nedir? Modelleri Nelerdir?

Prefabrik evler çevre şartları göz önünde bulundurularak yapılan, boyutları değiştirilebilir olan her türlü yerleşim yerine uygun olarak tasarlanmış evlerdir. Günümüzde de çok sık kullanılmaktadır. Özellikle insanlar şehrin gürültü ve kalabalığından kaçmak için arsalarına bu prefabrik evlerden yaptırmaktadırlar.

Prefabrik Ev Şekilleri Nelerdir?

Prefabrik evler içinde pek çok model bulunmaktadır. Size en uygun modeli seçerek istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Bu modeller arasındaysa işte şunlar bulunuyor; Tek kata sahip evler, iki katlı evler, müstakil ev tipleri, ön ve arka bahçeye sahip olan prefabrik evler.

Prefabrik Evin Faydaları Var Mı? Varsa Nelerdir?

Prefabrik evlerin elbette ki pek çok faydası bulunmaktadır.

Bunları şu şekilde sıralayacak olursak;

  • Bütün maliyetleri bellidir ve ekstra maliyet gerektirmez.
  • Enerji tasarrufu sağlar.
  • Beton taban kısım dışında kullanılmadığı için isi yalıtımı güzeldir.
  • Dilediğiniz yere kolaylıkla taşınabilir.
  • Şehrin kalabalığından uzaklaşıp huzurlu bir ortamda yaşamak için birebirdir.
  • İnşaatının başlangıç ve bitiş aşaması kısa sürer.
  • Her türlü hava şartlarına uygundur.
  • Çevreye uygundur.

Tüm bu avantajlar göz önüne alındığında sizler de prefabrik evleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır?

Prefabrik evlerin yapım aşaması çok kolaydır. Çizimi aynen uygulanır. İstediğiniz modeli seçtikten sonra hemen inşaata başlanabilir. İmar ruhsatı almanız gerekmektedir. Daha sonra malzemeleri tedarik edip kurgu aşamasına geçebilirsiniz. Evin tesisat döşemesi yapılır. Bu aşamalar kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir.

Prefabrik Ev Yaparken Nelere Önem Verilmelidir?

Öncelikle yasal işlemleri halletmeniz gerekir. Evinizin sağlamlığına dikkat etmelisiniz. Bu yüzden tercih ettiğiniz malzemeler çok önemlidir. Duvar kalınlığı, zemindeki beton, çatının kaliteli olması gerekir. Her şeyin düzenli bir şekilde tasarlanması ve uygulanması gerekmektedir. Ayrıca evin deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığı çok önemlidir.

Özetle prefabrik evler hem çok kullanışlı hem de maliyet açısından diğer evlere kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Bu evleri dilediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. İçinize sinmeyen bir kısım olduğunda kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu günlerde prefabrik ev yapımı ve yerleşimi çok kolay bir şekilde olmaktadır.

Mert Prefabrik olarak hayalinizdeki projeyi gerçekleştirmek için profesyonel ekibimiz ve yaratıcı mimari anlayışımızla size en uygun fiyat teklifini sunmaya her zaman hazırız.
İletişim bilgilerimizden bize ulaşarak teklif alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.