Prefabrik ev inşa etmek istiyorsanız öncelikle imarlı bir arsaya sahip olmanız gerekmektedir. Kendinize ait bir arsanız varsa veya arsa satın alacaksanız, buraya konutunuzu inşa etmek için bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

Prefabrik Ev İnşa Etmek İçin Yapılması Gerekenler

Eğer kendinize ait bir arsanız var ise oraya tasarladığınız prefabrik konutunuzu yapabilmeniz için arazinizin olduğu belediyeden ruhsat ve gerekli izinleri almanız gerekmektedir. Bunun için yapmak istediğiniz konut ile ilgili mimari planlamayı, zemin etüdünü, mekanik planlamayı, prefabrik ev statik projesini tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli izinleri ve ruhsatı aldıktan sonra arazinize prefabrik konut inşasına başlayabilirsiniz. Size ait bir arsaya sahip değilseniz de evinizi kurmak istediğiniz bir arsa seçerek arsanızın bulunduğu yerdeki belediyeden arazinizin imarlı olduğunu teyit ederek konut inşa etmeniz için onay almanız gerekir. Onayın ardından imarlı arsanıza evinizi inşa edebilirsiniz.

Konut İnşasında Güçlü Marka: Mert Prefabrik

Prefabrik konutunuzu inşa etmek için gerekli prosedürleri tamamladıktan sonraki en önemli husus ise evinizin yapımında kullanılacak olan malzemelerin kalitesidir. 1995 yılında kurulan Mert Prefabrik firmamız ise bu alanda rüştünü ispatlamış köklü bir markadır. Teknolojiyi takip ederek onun gereklerine uygun malzeme ve üretim yöntemlerine başvurarak nitelikli ekibimiz ile kaliteli malzemeler kullanarak hayalinizdeki evi gerçeğe dönüştürüyoruz.

Mert Prefabrik olarak hayalinizdeki projeyi gerçekleştirmek için profesyonel ekibimiz ve yaratıcı mimari anlayışımızla size en uygun fiyat teklifini sunmaya her zaman hazırız.
İletişim bilgilerimizden bize ulaşarak teklif alabilirsiniz.